Wigilia 20.12.2018 r.

20 grudnia uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gminie Baligród w miejscowości Nowosiółki spotkali się przy wspólnym stole, aby podzielić się opłatkiem z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Był to wyjątkowy dzień, pełny ciepłych słów, przyjacielskich uścisków i życzeń płynących prosto z serca.
Po słowach powitania, które Pani Dyrektor Edyta Wasylewicz skierowała do wszystkich obecnych, głos zabrali goście życząc wszystkim Wesołych Świąt. Wójt Gminy Baligród Pan Robert Stępień oraz Przewodniczący Rady Pan Henryk Leicht przekazali podopiecznym ośrodka prezenty w postaci słodyczy.
W podziękowaniu za życzenia uczestnicy zaprezentowali piękny występ słowno- muzyczny, podczas którego zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Wszyscy podopieczni dzielili się zgodnie ze świąteczną tradycją opłatkiem z gośćmi i pracownikami ŚDS, a następnie zasiedli do stołu pełnego pysznych tradycyjnych potraw.
Na koniec każdy z uczestników otrzymał piękny prezent w postaci Fotoksiążki z najważniejszymi wydarzeniami minionych 5 lat działalności placówki.
Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy była wyjątkowym dniem, w którym osoby starsze, chore i samotne stają się rodziną, której nie łączą co prawda więzy krwi, ale więzy przyjaźni, zrozumienia i empatii. Dniem, w którym nikt nie czuł się samotny.