Przygotowania do Wielkanocy.
Wykonując wielkanocne dekoracje z naszymi Uczestnikami, włączyliśmy się w wir przygotowań i spędziliśmy wspaniałe chwile w miłej atmosferze w naszym ŚDS. I tak powstały zajączki, jajeczka i inne dekoracje świąteczne.
Czytaj więcej ...Pomagamy – ratujemy życie Julka !
W naszym ośrodku zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na operacje serca Juliana Świdurskiego. Nasi uczestnicy oraz pracownicy chętnie wsparli tę inicjatywę. W imieniu całej naszej społeczności życzymy Julianowi szybkiego powrotu do zdrowia oraz przesyłamy mnóstwo pozytywnej energii. Zachęcamy do pomocy. https://www.siepomaga.pl/julek
Czytaj więcej ...Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2019 r.
Dnia 21.03.2019 r. w placówce ŚDS Nowosiółki nasi uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi Panią Joanną Leszczyńską-Skubel oraz Panią Ewą Wydrzyńską-Scelina z Nadleśnictwa Baligród wraz z uczestnikami i pracownikami ŚDS Zagórz pożegnali zimę i z uśmiechem na twarzy powitali pierwszy Dzień Wiosny. Uczestnicy brali udział w różnych konkursach z symbolicznymi nagrodami oraz słuchali z zaciekawieniem Pani Ewy opowiadającej o pierwszych … Kontynuuj czytanie "Pierwszy Dzień Wiosny 21.03.2019 r."
Czytaj więcej ...Dzień Kobiet 08.03.2019 r.
Dnia 08 marca br. odbyła się w naszej placówce uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczestników w ramach treningu kulinarnego.
Czytaj więcej ...5 Lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gminie Baligród w miejscowości Nowosiółki 01.03.2019 r.
„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać” Antoine de Saint-Exupéry Dnia 01.03.2019 r. nasz Ośrodek obchodził 5-lecie swojej działalności. Jubileusz rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ksiądz proboszcz parafii Hoczew Stanisław Węglarz oraz księża z parafii Baligród. Po Mszy uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się na … Kontynuuj czytanie "5 Lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gminie Baligród w miejscowości Nowosiółki 01.03.2019 r."
Czytaj więcej ...Bal Karnawałowy 26.02.2019 r.
Dnia 26 lutego odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez ŚDS Lesko. Motywem przewodnim przebrań uczestników był temat „W Krainie Zwierząt”. Zabawa przebiegała w niezwykle radosnej atmosferze. Urozmaiceniem były liczne konkursy i zabawy.
Czytaj więcej ...Światowy Dzień Chorego 11.02.2019 r.
Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 roku, w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich i 11. rocznicy zamachu na życie papieża. Dnia 11.02. br. podopieczni naszej placówki wraz z opiekunami uczestniczyli we mszy świętej poświęconej ludziom chorym, niepełnosprawnym, starszym … Kontynuuj czytanie "Światowy Dzień Chorego 11.02.2019 r."
Czytaj więcej ...Wizyta Pani Ewy z Nadleśnictwa Baligród 24.01.2019 r.
Dnia 24.01.2019 r. odwiedziła nas Pani Ewa Wydrzyńska-Scelina z Nadleśnictwa Baligród. Pani Ewa omówiła wybrane gatunki ptaków pozostające na zimę, które możemy spotkać w karmnikach i w przydomowych ogrodach. Omówiliśmy także zasady właściwego dokarmiania ptaków, które musi być prowadzone mądrze: dobrym pokarmem (najlepiej słonecznikiem i niesoloną słoniną), w miejscach bezpiecznych przed kotami i jak najdalej … Kontynuuj czytanie "Wizyta Pani Ewy z Nadleśnictwa Baligród 24.01.2019 r."
Czytaj więcej ...Weremień Stok Narciarski 23.01.2019 r.
23.01.br uczestnicy ŚDS Nowosiółki wraz z opiekunami wybrali się na stok narciarski w miejscowości Weremień. Uczestnicy zostali zapoznani jak bezpiecznie korzystać z jazdy na sankach i nartach. Jednym sztuka ta wychodziła lepiej, innym gorzej. Najważniejsze było jednak, aby ze sportu czerpać radość, doskonaląc w międzyczasie technikę i podwyższając swoje umiejętności.
Czytaj więcej ...Kolędowanie 17.01.2019 r.
Dnia 17.01.2019 roku w naszej placówce odbyło się uroczyste kolędowanie. W tym szczególnym wydarzeniu brały udział dzieci oraz nauczyciele z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowosiółkach. Kolędowanie połączone było z wizytą duszpasterską, której przewodniczył wikariusz Parafii Hoczew ks. Łukasz Czaja. Kolęda miała na celu udzielenie błogosławieństwa uczestnikom, pracownikom oraz całej społeczności na nowy rok 2019 oraz … Kontynuuj czytanie "Kolędowanie 17.01.2019 r."
Czytaj więcej ...