Wesołych Świąt
Wigilia 20.12.2018 r.
20 grudnia uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Gminie Baligród w miejscowości Nowosiółki spotkali się przy wspólnym stole, aby podzielić się opłatkiem z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Był to wyjątkowy dzień, pełny ciepłych słów, przyjacielskich uścisków i życzeń płynących prosto z serca. Po słowach powitania, które Pani Dyrektor Edyta Wasylewicz skierowała do wszystkich obecnych, głos … Kontynuuj czytanie "Wigilia 20.12.2018 r."
Czytaj więcej ...Mikołajki 08.12.2018 r
Dnia 08.12.2018 r. nasi podopieczni brali udział w zabawie Mikołajkowej, która odbyła się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Bieszczadnik” wraz z zaprzyjaźnionymi ośrodkami ŚDS z Leska i Zagórza. Plan imprezy obejmował zabawę przy muzyce, poczęstunek oraz wizytę Św. Mikołaja, który obdarował uczestników prezentami.
Czytaj więcej ...Andrzejki Wolica 28.11.2018 r.
Dnia 28.11.2018 r. nasi podopieczni uczestniczyli w imprezie Andrzejkowej organizowanej przez ŚDS Wolica. Nie zabrakło wspólnej zabawy tanecznej oraz tradycyjnych wróżb po których czekał na wszystkich pyszny poczęstunek. Dzień ten przyniósł wszystkim wiele radości i zadowolenia.
Czytaj więcej ...Dzień Pracownika Socjalnego 21.11.2018 r.
Dnia 21.11.2018 r. otrzymaliśmy od dyrekcji i pracowników Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
Czytaj więcej ...Przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych 01.11.2018 r.
Wizyta dr Łukasza Bajdy 19.10.2018 r.
19 października naszą placówkę odwiedził dr Łukasz Bajda, doktor nauk humanistycznych, historyk, przewodnik beskidzki. Pan Łukasz w ostatnim czasie wydał swoją najnowszą książkę pt. „Baligród historia bieszczadzkiego miasteczka”. Co nieco opowiedział nam o swojej pracy nad ksiązką. Obiecał, że w najbliższym czasie odwiedzi placówkę na nieco dłużej.
Czytaj więcej ...Podziękowanie
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Muczne 26.09.2018 r.
Dnia 26.09.br uczestnicy ŚDS Nowosiółki wzięli udział w Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Panią Ewę Wydrzyńską- Scelina z Nadleśnictwa Baligród. Wraz z nami w imprezie wzięli udział uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesku wraz z opiekunami. Pani Ewa zabrała całą ekipę do Centrum Promocji Leśnictwa do Mucznego, gdzie wspólnie zwiedziliśmy Zagrodę Pokazową Żubrów … Kontynuuj czytanie "Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Muczne 26.09.2018 r."
Czytaj więcej ...Pobyt leczniczy Rymanów Zdrój 24-28.09.2018 r.
24 października uczestniczki niepełnosprawne ruchowo wyjechały na 5-cio dniowy pobyt leczniczy do Sanatorium „Stomil” w Rymanowie Zdroju, gdzie w tym czasie korzystały z następujących zabiegów: inhalacji, okładów borowinowych na dłonie stopy, gimnastyki indywidualnej, naświetlania lampą Solux oraz kąpieli wirowych na kończyny dolne i górne. W środę, do Rymanowa Zdroju dojechała kolejna grupa uczestników wraz z … Kontynuuj czytanie "Pobyt leczniczy Rymanów Zdrój 24-28.09.2018 r."
Czytaj więcej ...