Projekt „ARTRECYKLING” 20.09.2018 r.
Dnia 20.09.2018r. uczestnicy ŚDS Nowosiółki wzięli udział w projekcie „ARTRECYKLING”, organizowany przez Panią Barbarę Gawłowską, który miał na celu naukę obsługi maszyny do szycia oraz poznanie podstawowych zasad szycia. Projekt pozwolił naszym uczestnikom na ciekawe spędzanie wolnego czasu. Kursy szycia na nowoczesnych maszynach do szycia przyczyniły się do zdobycia praktycznych umiejętności oraz umożliwiły integrację uczestników. … Kontynuuj czytanie "Projekt „ARTRECYKLING” 20.09.2018 r."
Czytaj więcej ...Warsztaty Kulinarne „Tradycja i Nowoczesność” Polańczyk 04.09.2018 r.
Dnia 04.09.2018 r. nasi uczestnicy brali udział w warsztatach kulinarnych pt. „Tradycja i Nowoczesność” odbywających się w Hotelu Zefir w Polańczyku. Pod okiem Szefa kuchni Hotelu Zefir Pana Sylwestra Markuca, przyrządzali różne potrawy według otrzymanych przepisów. Po skończonym gotowaniu odbyła się wspólna degustacja przygotowanych potraw. Za udział w projekcie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Czytaj więcej ...III Edycja Ścieżki Zdrowia „Doliną Rabskiego Potoku” 22.08.2018 r.
22.08.br odbyła się III Edycja Ścieżki Zdrowia „Doliną Rabskiego Potoku” organizowana wspólnie z Nadleśnictwem Baligród. Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Baligród Pan Dariusz Zaletański oraz pracownicy Nadleśnictwa Baligród: Pani Ewa Wydrzyńska- Scelina, Pan Marcin Scelina, Pan Kazimierz Nóżka i stażystki a przede wszystkim nasi zaprzyjaźnieni goście: ŚDS Wilcza Wola- Spie oraz … Kontynuuj czytanie "III Edycja Ścieżki Zdrowia „Doliną Rabskiego Potoku” 22.08.2018 r."
Czytaj więcej ...INFORMACJA
Środowiskowy Dom Samopomocy w Gminie Baligród w miejscowości Nowosiółki informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2010 r. w sprawie środowiskowych domów samopomocy (Dz.U. 2010 nr 238 poz. 1586) §6.3 informuje o przerwie wakacyjnej od dnia 23.07.2018 r. do 10.08.2018 r.
Czytaj więcej ...Zakopane 16.07.-18.07.2018 r.
W dniach 16.07.-18.07.2018r. uczestnicy i pracownicy ŚDS wyjechali na wycieczkę do Zakopanego. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i ciągłego deszczu udało się nam pierwszego dnia przejść pieszo nad Morskie Oko. Następnego dnia skorzystaliśmy z dobrodziejstwa Term Chochołowskich, gdzie w leczniczych wodach mieliśmy okazję się zrelaksować, wypocząć i odreagować od codziennych trosk. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Gubałówkę oraz … Kontynuuj czytanie "Zakopane 16.07.-18.07.2018 r."
Czytaj więcej ...Sobótka w ŚDS Zagórz 27.06.2018 r.
Z okazji „Sobótki” w dniu 27 czerwca w ŚDS Zagórz została zorganizowana zabawa na którą zostaliśmy zaproszeni. Oprócz zabawy tanecznej połączonej z grillowaniem uczestnicy wzięli udział w konkursie wicia wianków z polnych kwiatów. Każdy z nich był tak uroczy, że ogłoszono 4 pierwsze miejsca, a każdy z przedstawicieli ŚDS otrzymał nagrody.
Czytaj więcej ...Piknik Rodzinny 26.06.2018 r.
26 czerwca zorganizowaliśmy kolejny Piknik Rodzinny, który odbył się w Wiejskim Centrum Kulturalno- Oświatowym w Nowosiółkach. Na imprezę zostały zaproszone władze Gminy Baligród, Gminy Solina oraz rodziny uczestników. Po krótkim przywitaniu i przemowie Pani Dyrektor Edyty Wasylewicz głos zabrał Wójt Gminy Baligród Pan Robert Stępień oraz Sołtys wsi Nowosiółki Pan Zdzisław Bober. Następnie pracownicy ŚDS … Kontynuuj czytanie "Piknik Rodzinny 26.06.2018 r."
Czytaj więcej ...XII Integracyjne Zawody Pływackie Ustrzyki Dolne 19.06.2018 r.
19 czerwca 2018 roku w części krytej pływalni Zespołu Basenów „ Delfin” w Ustrzykach Dolnych odbyły się XII Integracyjne Zawody Pływackie Środowiskowych Domów Samopomocy województwa podkarpackiego, zorganizowane przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Ustrzykach Dolnych. Wszystkich zaproszonych gości przywitał Kierownik ŚDS Ryszard Urban. W zawodach wzięło udział czterech naszych uczestników: Irena Ostalecka, Angelika Sidorska, Marian Hnacik … Kontynuuj czytanie "XII Integracyjne Zawody Pływackie Ustrzyki Dolne 19.06.2018 r."
Czytaj więcej ...Zaproszenie na Piknik Rodzinny 26.06.2018 r.
Gala w Dzikowcu 14.06.2018 r.
W dniu 14.06.br odbyła się Gala Filmowa pt. „Kocham Kino” organizowana przez ŚDS Wilcza Wola- Spie, gdzie nasza placówka miała przyjemność zaprezentować stworzone przez siebie „dzieło filmowe”. Uczestnicy biorący udział w teledysku otrzymali piękne nagrody. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Poniżej przedstawiamy film zrealizowany przez uczestników ŚDS Nowosiółki. Zapraszamy do obejrzenia.
Czytaj więcej ...